Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 3 of 9]

#51mr.Salamander 09.05.13 19:03


u c grupi

carinski sustav eu se ne odnosi na

a. Monaco i San marino (to nije )
b. zračno ili morskim putem
c. privilegerina područja(neka 2 čini mi se njemačka)
d. lihtenštajn (manofakturna dobra)

#52?or?e 09.05.13 20:18


Guest
Može li mi tko reći kada su sutra predavanja/seminari i gdje?

#53cipela 09.05.13 21:19


Guest
1) Carinska unija uspostavljenja-1968...
2.) zemlje male europe- eurposka zajednica za ugljen i čelik 3.) europska unija- osnovana 7 veljače 1992 to su neka pitanja koja su bila, a mislim da su vezana za prvi kolokvij..i bilo je pitanja vezano za liberalizam, funkcionalim i te pojmove..

1) HR podnijela zahtjev za članstvo 2)dodijeljen zahtjev za članstvo 3)referendum 4)otvoreni pregovori 5)i mislim, započeo postupak ratifikacije,.. Ovo su bili datumi, i trebalo je zaokružiti onaj koji nije točan. bilo je nešto vezano za načelo supsidijarnoti,

#54lana 09.05.13 21:25


Guest
@Đorđe, sutra u 8 h. Vjerojatno u dv 1. Nećeš se izgubiti. Ako si na popisu, moraš napraviti prezentaciju u obliku power point-a i izlagati se pred svima. Radiš u timu. Ostali moraju čekati što će prof. odlučiti. Vjerojatno ponavljači ni izvanredni ne moraju ništa napraviti. Samo ocjene iz dva kolokvija. Oba moraju biti pozitivna. Bilo je 15 pitanja, a treba 8 za dvojku.

#55?or?e 09.05.13 21:51


Guest
aha, ujutro znači.. ma imam ja izlaganje tek za tjedan dana, samo bih htio vidjeti kako kolege rade, da znam princip Smile

#56sanelica 09.05.13 22:46


Guest
Čitala sam na FB i čini se da ispit nije uopće opasan. Naime, neki studenti su danas imali ispitni rok (izvanredni rok) i rekli su da je bilo 20 pitanja i da treba 11 točnih odgovora za prolaz. Svako pitanje ima 5 ponuđenih odgovora i treba zaokružiti samo jedan odgovor. Dakle, nema esejskih pitanja niti nešto nadopuniti. Samo zaokruživanje. To je sjajna vijest. Taj kolegij je nekada bio prilično zahtjevan i sada je jedan od najlakših kolegija na fakultetu. Velika šteta što nije preuzeo međunarodnu ekonomiju. Moramo se zapitati jesu li naši profesori previše zahtjevni i da traže od nas previše i to puno više nego što traže riječki profesori. Prilično sam sigurna da Riječani nemaju prezahtjevnog prof. kao što je prof. Đula koja već godinama nas "ubija".

#57Freyja 10.05.13 10:48


U Rijeci, na EFRI je prof. Kandzija glavni profesor za ovaj kolegij koji se tamo malo razlikuje po nazivu - Makrosustav EU.

Dakle, ispit na EFRI je uvijek izgledao tako da se dobije oko 3 papira pitanja.
Prvo su bila pitanja na zaokruzivanje, dalje su bila i esejska pitanja + pitanja za nadopuniti + grafovi koje je trebalo ili samo nadopuniti ili nacrtati cijele, ovisi kako je koja grupa sto dobila, ili pak graf koji je trebalo objasniti.

Seminare su morali obvezno napraviti svi studenti... i ne, izlaganje nije trajalao 5 min kao sto ce trajati na EFOS nego je seminar trajao svaki puta 2 skolska sata.
Svaka grupa do 4 studenta max. je izlagala svoj seminar CIJELI skolski sat - što ukljucuje izlaganje do 20 min. + razgovor o temi u koji sudjeluje asistent profesora koji je bio zaduzen za drzanje seminara + svi prisutni studenti u dvorani, dakle mogao je prozvati bilo koga i svi su morali pratiti izlaganje da bi mu mogli odgovoriti na pitanje.

Da napomenem - na EFRI se nisu davala pitanja koja se moraju nauciti kao sto je profesor dao na EFOS. Ispiti su se rijetko ponavljali... i prema tome moralo se znati sve jer se nikada nije znalo sto ce u ispitu biti.

Tako da... ja bi jos malo razmislila koji je profesor zahtjevniji. Smile

#58Freyja 10.05.13 10:54


Jos bi samo nadodala da je iznenađujuće što je prof. sastavio poprilično lagane kolokvije, a i po tome što si ti rekla i ispit. Inače na EFRI to baš i nije praksa, sve je više zahtjevnije...tako da...po meni bi se ovo mogla nazvati samo sreća. Wink

#59sanelica 10.05.13 12:55


Guest
Ovaj kolegij donosi 5 ECTS, a koliko se moglo dobiti za Makrosustav EU?

#60Freyja 10.05.13 13:12


Kolegij Makrosustav EU na EFRI nosi 6 ECTS.
Razlika je opcenito u ECTS bodovima na ta dva fakulteta.
Na EFRI su kolegiji uglavnom bodovani sa 3 ili 6 ECTS.

#61Freyja 10.05.13 13:15


Zanima me, ako netko zna, kada se mogu ocekivati rezultati kolokvija? U mojoj grupi nije receno, mozda je profesor u nekoj drugoj grupi rekao kada ce biti?

#62sanelica 10.05.13 13:18


Guest
Rekao je sutra do podne. Nema toga puno. Brzo će oni to ispravljati.

#63wera 10.05.13 13:27


Guest
Izlaganje seminarskih radova predviđenih za 23.05. umjesto s početkom u 8 sati, održat će se isti dan, ali s početkom u 15 sati.

#64mr.Salamander 11.05.13 11:32


i jel netko bio jucer izlagao kakva su iskustva

#65princeza 11.05.13 20:19


jel rekao kad je drugi kolokvij, idući tjedan ili?

#66ekonomista 11.05.13 23:38


moraju li izvanredni studenti napraviti seminar?

#67longoria 14.05.13 1:54

longoria
Rezultatima prvog kolokvija, kao i svim uputama oko održavanja 2. kolokvija iz Institucijskih sustava EU možete pristupiti klikom na odgovarajući link:

Klikni OVDJE Redovni

Klikni OVDJE Izvanredni + stari

#68longoria 14.05.13 3:12

longoria
ekonomista wrote:moraju li izvanredni studenti napraviti seminar?

Ako nisi na popisu, onda ne moraš napraviti seminar. Možda kasnije se predomisli, ali mislim da neće jer nema vremena. Sveukupno nas ima oko 700 studenata, nemoguće da napravi za sve. Ovi koji su na popisu su dobili šansu da poprave ocjenu ako su kiksali na 1. ili na 2. kolokviju dok ostali će morati prihvatiti prosječnu ocjenu iz oba kolokvija.

#69longoria 14.05.13 3:18

longoria
princeza wrote:jel rekao kad je drugi kolokvij, idući tjedan ili?

Drugi kolokvij 23.5.2013., četvrtak

u 08:00 h dvorana 1
redovni: od Aleksić do Leko

u 08:30 h dvorana 1

redovni: od Leventić do Živković

u 09:00 h dvorana 1

izvanredni i stari: od Abramović do Žužić

Napomena: drugom kolokviju mogu pristupiti samo studenti koji su položili prvi kolokvij.


#70ekonomista 14.05.13 12:42


jel dovoljno uciti samo iz prezentacija za kolokvij?

#71ekonomista 14.05.13 12:52


longoria wrote:
ekonomista wrote:moraju li izvanredni studenti napraviti seminar?

Ako nisi na popisu, onda ne moraš napraviti seminar. Možda kasnije se predomisli, ali mislim da neće jer nema vremena. Sveukupno nas ima oko 700 studenata, nemoguće da napravi za sve. Ovi koji su na popisu su dobili šansu da poprave ocjenu ako su kiksali na 1. ili na 2. kolokviju dok ostali će morati prihvatiti prosječnu ocjenu iz oba kolokvija.

i sorry sto te gnjavim...ali di mogu pogledati popis za seminare.... to nije vise na stranici od Cucica? hvala

#72longoria 14.05.13 13:04

longoria
Idi na post broj 33, pa klikni na neku poveznicu. Ćućić nema veze s time.

#73flatino 14.05.13 17:48


Kolege, je li za nadolazeće ispite vrijedi literatura prof. Kandžije?

#74filip7 15.05.13 2:17


Guest
Seminar/prezentacija ne donosi nikakva ocjena. To moraju napraviti koji nemaju potpis u indeksu.

#75filip7 15.05.13 2:21


Guest
S obzirom da prof. Marijanović u velikim problemima, pretpostavljam da od 6 mj. do kraja ove akademske godine mora se učiti prema literaturi prof. Kandžija.

#76Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 3 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next