Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : 1, 2  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 2]

#1Admin 04.11.12 15:04

Admin
Da li pogreska testiranja zaokruzuje na 3 decimale ili i testovne velicine?
Odgovor: samo pogreške

#2Admin 04.11.12 19:58

Admin
Tko zeli izaci na predrok mora imati sve tri pripremne zadace i sve ostalo (zadace,sudjelovanje na predavanjima,vjezbama...)inace nista do drugog mjeseca.

#3Admin 04.11.12 20:01

Admin
U 6 mj. ove godine studenti koji su išli na kolegij iz Statistike trebalu su skupiti 120 bodova za ocjenu 5. Ispod 100 je 2 pod uvjetom ako ste dali sva tri kolokvija. Ako ste imali loše ocjene iz sva 3 kolokvija opet ste mogli imati 5.

#4Admin 05.11.12 22:54

Admin
kolege, jel ima ikoja dobra duša da mi kaže šta ako je frakcija uzorka manja od 0,05 i kad je veća; i jel to uopće ima veze s ostatkom zadatka?
Odgovor:ako ti je f manje od 0.05 onda koristis onu kracu formulu za stand grešku, i ako je veće onda onu duzu ili ako imas N
Pitanje: a ako nemamo N onda radim po kraćoj jel?
Odgovor: da

#5mala_studentica_20 06.11.12 14:37

mala_studentica_20
Zna li netko hoće u teorijskom dijelu biti pitanja iz 8 cjeline? (Hi-kvadrat)
Odgovor: Neće

#6Admin 06.11.12 15:00

Admin
Raspored za drugi kolokvij: http://docs.google.com/spreadsheet/pub?hl=hr&key=0AuPOw7uTioD8dDk5QnZCRFVJOGdRLU5uMHhEZGozcWc&output=html

Pitanje: A ono kod piše za sada moguć pristup na predrok..
Nije mi jasna riječ za sada.. Može se protumaciti na vise načina..
Odgovor: imaš pravo na predrok dok predaješ zadaće i dolaziš na predavanja i vježbe i ako nastaviš do kraja turnusa imaš pravo, ako prestaneš ići gubiš to pravo, zato ti piše za sad.
Pitanje: sta znaci zvjezdica pored termina?
Odgovor: mislim da zvijezdica znači da nisi prijavio dodatan zadatak (H kvadrat). Napisala mi je da je to njima radi lakseg razvrstavanja tak nešto.....

#7kraljica 06.11.12 15:36

kraljica
mala_studentica_20 wrote:Zna li netko hoće u teorijskom dijelu biti pitanja iz 8 cjeline? (Hi-kvadrat)
Odgovor: Neće

rekla je da nece..to nismo ni prosli na predavanjima..jedino ko je htio mogao se prijavit za dodatne zadatke iz hi kvadrata

#8marisol 07.11.12 14:38

marisol
9. zadaća prvi dio ... isto za sve grupe .. nedostaje e) i f) jer su na drugoj strani, to cu skenirat sa drugim zadatkom. Na Driveu su.

P: jel mi može netko molim vas napisat šta piše pod 24. b i e, nemam knjigu a ne vidim točno pročitat
O: skratio sam sta pise .. al b) br. dana na bolovanju i br. odlazaka na tretman ... e) starost žena i br. promijenjenih poslova

#9marisol 07.11.12 14:40

marisol
Koje sve koeficijente trebamo izračunati u 28. zadatku ~ 9. poglavlje?
O:samo pearonov koef.korelacije. imas kak se rjesava samo ta formula u knjizi da nemoras sve one korake radit za svaku tablicu

#10marisol 07.11.12 14:42

marisol
jel mi moze netko samo reci koliki su koef. korelacije u 28. zadatku od b i f? ispadne mi vise od 1.
O:racunas samo jedan koeficijent za sve. Zato u tablici moras dodat xy x na kvadrat i y na kvadrat. A ono d sto pise kao da ne racunas se odnosi na spearmanov koef.

#11mala_studentica_20 11.11.12 2:11

mala_studentica_20
Osnove statistike - Ispravci iz knjige

http://www.efos.unios.hr/osnovestatistike/6760-osnove-statistike-ispravci

Rješenja (teorija i praktično)

http://www.efos.unios.hr/osnovestatistike

#12mala_studentica_20 11.11.12 17:59

mala_studentica_20
Sjeća se netko zadataka iz prvog kolokvija?
O: To su ti više-manje oni zadaci što smo radili na vježbama i zadaci iz knjige što ih imaš na kraju svakog poglavlja. To sve provježbaj i nema šanse da padneš što se praktičnog dijela tiče, a isto ti je i za teoriju. Korisni su i zadaci iz pripremne.

#13dijana90 11.11.12 21:32

dijana90
Poslala sam na SkyDrive teorijska pitanja. Statistika / 2012-2013 / Teorijska pitanja

#14dijana90 11.11.12 21:39

dijana90
Jel zna netko možda kad ćemo dobivati potpise iz statistike? Budući da je ovo zadnji tjedan predavanja prije smjene turnusa,možda bude i ovaj tjedan...ili to ipak na bude na kraju semestra?

O: Ovaj tjedan. Iz statistike ces napisat na papiric sve sto prof.kaze i ostavit na porti Smile tako je bilo prosle godine

#15dijana90 14.11.12 22:44

dijana90
Ima koja dobra duša da ima formule a da ne ide na predrok ili 3. kolokvij?

O: preporuka posudi od nekoga formule i odnesi da ti kopira kao original, vidjela sam tamo kako je to radio, al pošto je naša kopiraona kod faksa inače skuplja probaj nać neku drugu, preporuka Skripta u ulici HR republike

#16dijana90 16.11.12 0:41

dijana90
Kod skupnih indeksa, tumačenje ... kako da znam utječu li cijene ili količine na promjenu? Mislio sam da za skupni indeks količina utječu količine, a skupni indeks cijena cijene ...
Na 576. str sam našla Laspeyersov s.i.cijena a na promjenu su utjecale količine (tumačenje na vrhu stranice)

O: Na skupni indeks cijena utječu promjene cijena, a na skupni indeks količina količine, tako samo radili na vježbama, a pretpostavljam da je to u knjizi pogreška.

P: To sam i ja kontala, ali pitam za svaki slučaj. Možda je neko skonto logiku drugačiju po kojom ide.

O: Mislim da je to jedina logika, a i ta promjena cijena i količina se vidi i u formuli (agregatni izraz). Kod Lasspeyresovog skupnog indeksa količina u brojniku je q1 i p0, a u nazivniku q0 i p0, po tome vidiš da su se promijenile količine jer imaš u brojniku q1, a u nazivniku q0

P: Znači ako imam u razlomku i q1 i q0 gledam di je ovaj uz 0, isto za p1 p0

O: Tako je!

#17dijana90 16.11.12 0:42

dijana90
Šta treba znat nacrtat za 3. kolokvij?

O: Samo dijagram rasipanja i ne zaboravit pravac y kapa i x potez y potez

#18dijana90 16.11.12 0:44

dijana90
Vjerojatnosti i sve u vezi toga nema na predroku ?

O: Nema, a HI kvadrat je samo u teoriji. Bit će sve iz teorija.

#19dijana90 16.11.12 0:46

dijana90
Odakle učite tu svu teoriju?

O: Pitanja na kraju svake cjeline i iz sažetaka.

#20dijana90 16.11.12 0:48

dijana90
Je li u 41.zadatku (str.602.) po Paascheu?

O: Tako je... zadan ti je q1 i p1 i Iq (preko koga dobijes q0), posto imas dvije JEDINICE uz slova (q1 i p1) znaci Paasche

#21dijana90 16.11.12 17:43

dijana90
Malo mi objasnite onu nezavisnu i zavisnu varijablu... kod trenda je vijeme zavisna, a kod regresije nezavisna?

O: nije nuzno kod trenda zavisna, nego u tom primjeru nekom sto si naso ... najcesce ce ti vrijeme biti nezavisna jer ces promatrati neku pojavu (npr porast plaće) kako se mijenja PO vremenu, pa će ti vrijeme biti na x-osi

#22Phoebe 19.11.12 14:33

Phoebe
Dokumentarij stavljen na moodle! Smile

#23Phoebe 20.11.12 14:23

Phoebe
Objavili su rezultate predroka Smile Čestitam svima koji su prošli Wink

#24Iskra 20.11.12 20:42


koja je lozinka za moodle?

#25berislav 10.01.13 12:59

berislav
Je li zna netko kad će biti upis ocjena i potpisi?

O: Mislim da su Jasna i Josipa rekle da će potpis dobiti svi kad budu ovi ispitni rokovi, ali bit će ti još obavijest o tome na moodlu, tako je bar rečeno.

#26Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 2]

Go to page : 1, 2  Next