Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 7 of 9]

#151bruno6 30.06.13 19:11


Guest
Aha,ma u skripti pise korijen uspjesnosti (kriterij ocjena) a za (tipove) pise u skripti prema opisu posla,barem sam ja tako zapamtio..Ali zahvaljujuci vama,sada znam da je to isti odgovor

#152suzana6 03.07.13 18:55


Guest
Klasična škola mngm, ciljevi i aktivnosti upravljanja ljudskim resursima, McGregorova x i y teorija, menadžerske vještine objasniti i objasniti po razinama upravljanja, kontinuum stilova vodstva, zadatak bilanca te nakon izračuna objasniti stanje poduzeća, osobine dviju osnovnih vrsta organizacijske strukture i objasniti matricu odlučivanja

#153R+ 04.07.13 19:20


Guest
30 dana, svaki dan 5h učenja za prolaznu ocjenu? Ja sam učio 6-7 dana, svaki dan po 2 lekcije s moodle-a i dobio 4. Dnevno sam učio kojih 4-5 sati.. bio sam lijen i ajmo reći da sam jednom pročitao s razumijevanjem. Istina da je svaka osoba priča za sebe, ali općenito mislim da se može naučit u 2 tjedna max.

#154ema 04.07.13 20:21


Guest
Ovaj ispitni rok nije bio težak. Mnogi su dobro prošli.

#155lakers24 08.09.13 16:01

lakers24
ivana vc wrote:Jegerica je na uvidu rekla da će na sljedećem roku sigurno biti pokazatelji za izracunat, nesto iz vođenja i motivacije i iz prve lekcije kao i uvijek..tipovi menadzera su generalni i funkcionalni, a kriteriji efikasnost i efektivnost, ima sve u internim skriptama

mozes li mi reci ovo pokazatelji za izracunavanje, sto bi to tocnije bilo?

#156šerp 08.09.13 18:05


Guest
ekonomičnost, profitabilnost i aktivnost....to su najvažniji pokazatelji

#157lakers24 08.09.13 19:51

lakers24
šerp wrote:ekonomičnost, profitabilnost i aktivnost....to su najvažniji pokazatelji
e hvala....a vertikalna i horizontalna analiza bilance i racun dobiti i gubitka?

#158šerp 09.09.13 10:47


Guest
Da, često ih bude.

#159lakers24 09.09.13 10:55

lakers24
šerp wrote:Da, često ih bude.
a koji su to zadaci?

#160šerp 09.09.13 11:04


Guest
Primjere imaš u internoj skripti cjelina 10 kontrola, a točka pokrića u 5-toj cjelini planiranje

#161tonka5 10.09.13 16:54


Guest
menadžerske uloge, sustavski pristup, raspon kontrole, makro okolina -elementi i tehnike, likertov model vodstva,i vertikalna analiza i ova dva se ne mogu sjetiti

#162karla3 10.09.13 16:57


Guest
Likertov model vodstva, radna motivacija i cimbenicu koji utjecu na motivaciju, raspon kontrole i na sta treba voditi racuna kod odabira raspona kontrole, makro okolina i tehnike upravljanja njome, zadatak sa vertikalnom analizom, menadzerske uloge i koja je najvaznija, sustavki pristup i predstavnici, otpor promjenama i objasniti te 3.

#163blogerica 10.09.13 22:57

blogerica
U drugoj grupi bilo je:
1. idealni i realni tijek funkcija, vrednovanje menadžmenta;
2. zadatak sa horizontalnom bilancom,
3. vođenje i menadžment/vođa i menadžer;
4. teorija očekivanja;
5. organogram proizvodne funkcije (crtež, prednosti i nedostaci)
6. programirane i neprogramirane odluke (+ primjeri)
7. interni izvori regrutiranja
Ne sjećam se zadnjeg

#164simejurlina 12.09.13 1:30


u kojoj se lekciji nalazi ovo pitanje 1. idealni i realni tijek funkcija, vrednovanje menadžmenta ?

#165bzv 12.09.13 3:00


radna motivacija i cimbenicu koji utjecu na motivaciju....koji je odgovor otprilike na to pitanje?

#166blogerica 12.09.13 14:56

blogerica
Idealni i realni tijek ti je u prvoj cjelini interne skripte, a vrednovanje je ono efikasnost/efektivnost, nezz koja cjelina..

#167princeza 19.09.13 11:46


jel bio tko na komisiji prošli rok, 10.9.?
jel pitaju ili samo upišu ocjenu ako prođeš pismeni?

#168simejurlina 20.09.13 3:22


jel zna netko odgovor na pitanje kako poslovni subjekt utječe na poslovnu okolinu i na makro okolinu ?

#169blogerica 20.09.13 9:21

blogerica
simejurlina wrote:jel zna netko odgovor na pitanje kako poslovni subjekt utječe na poslovnu okolinu i na makro okolinu ?
Odgovor ti je u 3.cjelini interne skripte - reaktivan, proaktivan i interaktivan odnos, pa onda one tehnike upravljanja kao što su lobiranje, društveno odgovorne akcije itd...

#170?ika 20.09.13 10:22


Guest
2. mjesec 1. rok

Bilo je da objasniš razliku između realnog i "pisanog" smjera funkcija menadžmenta, da napišem kako se vrednuje menadžment (nešto u tom smislu)
bihevioristička škola i predstavnici suvremenog menadžmenta i kakav je njihov doprinos razvoju menadžmenta, Force field, Kontinuum vodstva, Radna motivacija, Organogram po regijama i da napišem prednosti i nedostatke i primjer poduzeća za koje bi takva struktura bila najbolja i gantogram ( bilo je zadano kao nekakva dobrotvorna akcija) i još je ja msm jedno pitanje bilo.

bihevioristicka ili kak se vec kaze skola mngm tu je dosta bilo i podpitanja, radna motivacija i koji cimbenici utjecu na nju, organogramom nesto prikazat, gantogramom prikazat neku dobrotvornu akciju za nekog dedu sto treba neki medicinski aparat, kontinuum vodstva, horizontalna i vertikalna bilanca, forcefield to je sto se sjecam ak se jos neceg sjetim napisem

2.rok 2 mjesec

horizontalna analiza, koja strategija i tehnologija utječu na organizacijsku strukturu, faze kontrole, razine upravljanja menadžmenta i primjer, teorija modifikacije ponašanja, birokratska škola, kako poslovni subjekt utječe na poslovnu okolinu..

1. Razine upravljanja mgnm i primjer za menadzere pojedinih razina u nekom poslovnom subjektu, 2. Birokratska skola mngm i predstavnici i njihov doprinos, 3. Kako poslovni subjekt moze utjecati na poslovnu okolinu, 4. Primjeri odluka prema hitnosti i važnosti, 5. Utjecaj strategije i tehnologije na izbor organizacijske strukture poduzeca, 6. Tehnike prevladavanja otpora promjenama, 7. Primjer primjene teorije modifikacije ponasanja ( pojacanja ) u motivaciji djelatnika na pozeljno ponasanje, 8. Objasnite faze kontrole, 9. Horizontalna analiza financijskih izvjesca i dobijes neku debilnu tablicu u kojoj treba nesto svemirsko izracunat sto niko nije imo pojma

5. mjesec

1. Što je mngm,razine mngm,mngm kao znanost,vjestina i profesija
2. Formalne i neformalne grupe i primjer
3. SMART cilj i primjer
4. Menadzerska mreza
5. Kurt-Lewinov model
6. Geografska organizacijska struktura, objasniti je,nacrtati i prednosti i nedostatci
7. Objasniti stabilnu,neizvjesnu i rizičnu okolinu,i koji su kriteriji stabilnosti
8. Zadatak, nesto za horizontalnu i vertikalnu analizu.
To je sve.

5. mjesec

što je menadzment,razine mngm i onda objasniti mngm kao znanost, profesiju i vještinu
kurt lewinov model
organogram prema geografskoj lokaciji,nacrtat,napisati prednosti i nedostatke
SMART ciljevi, objasniti i napraviti primjer
objasniti vertikalnu analizu, a zadatak riješiti prema horizontalnoj analizi
kriterij stabilnosti okolile nabrojati i objasniti ih
menadžerska mreža

6. mjesec

1. tipovi menadzera, razine menadzmenta i kriteriji uspjesnosti
2. struktura poslovne okoline
3. nacrtat ili objasnit nisku i visoku org. strukturu, prednosti i nedostaci
4. nacrtat gantogram neke studentske aktivnosti za razdoblje od tjedan dana
5. Kurt Lewinov model sila poticanja i odupiranja promjenama (force-field)
6. Hersey Blanchardov model
7. tipovi kontrole
8. faze grupne dinamike

7. mjesec

nabrojati i objasniti menadžerske vještine i značaj vještina prema razini menadžmenta, objasniti glavne pristupe klasične škole menadžmenta, matrica odlučivanja, objasniti svije osnovne vrste organizacijskih struktura, objasniti ciljeve i aktivnosti upravljanja ljudskim resursima, model kontinuuma, McGregorova teorija x i y, i izračunati pokazatelje.. mislim da smo svi bili ista grupa.

#171diaana 25.09.13 16:50


Guest
A1 grupa:
1. Što je menadžment? Objasniti menadžment kao znanost, vještinu i profesiju?
2. Heuristički model
3. Produktna organizacijska struktura
4. Kompenzacija kod upravljanja ljudskim resursima
5. Menadžerska mreža
6. Teorija pojačanja
7. Faze grupne dinamike
8. Zadatak sa pokazateljima zaduženosti

#172sre?ko 26.09.13 12:34


Guest
Pozdrav! Zanima me ima li tko iskustva s odgovaranjem za višu ocjenu kod prof Pfeifer? Koliko pitanja je u igri? Jel bude teško? Zna li rušiti?

#173lakers24 06.10.13 14:36

lakers24
kako izgleda komisijski ispit?? ako je netko mozda bio.....

#174hele 07.10.13 11:05


Guest
Svi izvanredni studenti ce imati priliku izaci na kolokvije u prvom turnusu, dok ce svi redovni studenti imati priliku izaci na kolokvije u drugom turnusu, neovisno o tome jesu li odslusali kolegij ili ga trenutno slusaju.

Asistentica Marina

#175vlatka34 08.10.13 16:40


Guest
Prvi kolokvij ce vjerojatno niti u terminu zadnjeg predavanja za izvanredne studente u listopadu. Drugi kolokvij bi mogao biti zadnji tjedan prvo turnusa.

Asistentica Marina

#176Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 7 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next