Početna stranica

You are not connected. Please login or register

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 1]

#1Payne M 05.04.13 20:57

Payne M
Vaše mišljenje o tome

#2Payne M 05.04.13 20:58

Payne M
Među privedenim profesorima, javlja Media Servis, spominju se imena Miljenka Crnjca, Gorana Marijanovića, njegovog asistenta Dražena Ćućića i profesora Luke Crnkovića, dok je ime dvojice profesora još uvijek nepoznato.

Izvor: Klikni OVDJE

#3longoria 05.04.13 21:02

longoria
Za Crnjca se već zna da uzima lovu. Bojim se da će ga osloboditi s obzirom da kod nas ne postoji pravda.

#4aniston 05.04.13 21:09

aniston
Prava istina se kad tad sazna. Ne znam zašto su građani u šoku kad su ionako znali da na faksu nije sve čisto.

#5Kim Cat 05.04.13 21:49

Kim Cat
Prije su studenti dizali revolucije, a danas kupuju ispite!

#6berislav 05.04.13 22:01

berislav


Knjigu pise vitez roda moga
U dalekoj zemlji okovan
Pa je salje svojoj vjernoj ljubi
Pod zidine grada bijeloga.

Ej, ljube moja, moga oka vilo
Idu dani ode godina
Da uza me nije tvoje tilo
I da su me braca izdala.

Sude mi, zato sto svoje volim
Volim najvise, sto sam branio
Moje najdraze.
Sude mi , dusmani moja ljube
Ali ne znaju da je istina,
Voda duboka.

Ej, djeco mila, vite grane moje
Upamtite sto vam govorim
Ej k'o ne ljubi i ne cuva svoje
Bozjeg lica nece vidjeti.

Sude mi, zato sto svoje volim
Volim najvise, sto sam branio
Moje najdraze.
Sude mi, dusmani moja ljube
Ali ne znaju da je istina,
Voda duboka.

#7Kim Cat 06.04.13 15:39

Kim Cat
Županijsko državno odvjetništvo u Osijeku danas će odlučiti o pritvoru za petoro osumnjičenih u korupcijskoj aferi Ekonomskog fakulteta u Osijeku. Podsjetimo, USKOK je pokrenuo istragu protiv pet profesora, jednog asistenta, 12 posrednika te 21 studenta.

Među privedenima su umirovljeni profesor matematike Miljenko Crnjac, pročelnik Katedre za nacionalnu i međunarodnu ekonomiju Goran Marijanović, profesor informatike Branimir Dukić, Marijanovićev asistent Dražen Ćućić te posrednik Ivan Vukadinović.

Svi su oni pozvani u policiju tijekom petka, kada je USKOK upao na fakultet, oduzeo potrebnu dokumentaciju te profesore obavijestio da su posljednjih godinu i pol dana tajno prisluškivani čak i u svojim fakultetskim kabinetima te da ih se sada tereti da su prodavali ispite studentima.

Za neke od njih studenti već godinama pričaju kako je ispit moguće kupiti za 1000 eura, ali i više.

Profesore, posrednike i studente će se teretiti za kaznena djela primanja i davanja mita, zlouporabu položaja i ovlasti, protuzakonito posredovanje te poticanje na zlouporabu položaja i ovlasti.
Cvitan: Sramota je što neki studenti novcem polažu ispite

- Ovo je nastavak operativne akcije Index iz koje, čini se, neki nisu ništa naučili, pa su nastavljene koruptivne aktivnosti na drugim fakultetima. Velika je sramota što neki studenti novcem polažu ispite, dok drugi zasluženo dobivaju svoje ocjene - kazao je u petak Dinko Cvitan, ravnatelj USKOK-a.


Izvor: Klikni OVDJE

#8longoria 06.04.13 17:34

longoria
Sud je odredio 30 dana pritvora za svu petoricu zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela i utjecaja na svjedoke. Zamjenica ravnatelja USKOK-a Zorka Fumić rekla je da se za ostale osumnjičenike mogu provoditi istražne radnje i dok su na slobodi.

Izvor: Klikni OVDJE

#9Kim Cat 06.04.13 22:49

Kim Cat
Evo nekih zanimljivh komentara:

Ali koja je to razina bahatosti bila, kćerka od Crnjca je pred jednim prijateljem 'ladno rekla kako su sad kupili drugi auto pa tata neće prodavat ispite jedno vrijeme. Da ne pričam kako su svi na prvu stranu njegove knjige morali kemijskom upisat ime i prezime i broj indeksa tako da svaki student mora imat novu knjigu.

Za samo jednu prof. vjerujem da je čista, a to je Jasna Horvat. Priča kaže: Jednom joj je otac studenta stavio kartu RH i pitao gdje želi da joj kupi kuću ili stan da joj sin položi ispit. Jer joj je prije toga nudio banoslovne svote i sve je odbijala. I tog je studenta na ispitu podigla i pred cijelom dvoranom to ispričala i rekla da nikad kod nje neće položit ispit. A jedina je držala statistiku. Carica.

#10dijana90 06.04.13 23:00

dijana90
Mito za ispite na osječkoj Ekonomiji davali u trgovinama

Klikni OVDJE

Šteta što ne dopuštaju tv snimateljima da snime što se događa u sudnici kao što ima kod Sanadera.

#11vin disel 07.04.13 20:04

vin disel
Zanimljivi su mi komentari ovdje
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=44031

Među ostalim komentarima izdvajam ovo: Dražen Ćućić je riješio 2 godine fakulteta sinu od župana Šišljagića i zato dobio 1 mjesto za gradskog vijećnika na predstojećim izborima, a i kanditaturu za mjesto gradonačelnika za Viroviticu. Provjerite gdje mu je važeća kućna adresa. Eto par činjenica za USKOK. Inače je dotični po novom član HDSSB-a, prije HDZ-a.

#12šarapova 07.04.13 21:27

šarapova
Uvažene kolegice i kolege, suprotno navodima u medijima ja nisam u pritvoru, stoga nastava ide prema rasporedu.....

Ovo je prije nekoliko minuta napisao prof Dukić u grupi Baze podataka!!!!

#13šarapova 07.04.13 21:43

šarapova
Opet nova vijest na naslovnici 24sata!

Profesor nam je na predavanju pokazao svoj Mercedes kroz prozor i rekao da ćemo mu mi kupiti ovakav novi iduće godine. Pitao bi nas znamo li što znači oznaka CDI pa pojasnio da to znači ‘Crnjcu dobro ide’. Onda smo se svi nadali da će kupiti CLK jer bi to značilo ‘Crnjcu loše krenulo’ - kaže student kojemu je Miljenko Crnjac predavao matematiku.

Izvor: Klikni OVDJE

#14Kim Cat 16.04.13 6:19

Kim Cat
Predmete koji su predavali uhićeni profesori preuzeli su prof. Heri Bezić, prof. Vinko Kandžija i asistent Dražen Koški

Klikni OVDJE

#15longoria 18.04.13 14:30

longoria
Goran Marjanović i Dražen Ćućić pušteni su iz istražnog zatvora. Posredniku Ivanu Vukadinoviću jamčevina je odbijena pa ostaje iza rešetaka, kao i profesor Crnjac.

Klikni OVDJE

#16iopop 18.04.13 14:38


Guest
Malo sutra ako očekujete da će se oni vratiti na posao. Suspendirani su, ne smiju biti na faksu dok istraga ne završi. Do tada, Koški će nas dalje šokirati.

#17Kim Cat 13.05.13 20:56

Kim Cat
Marjanović za obećanu „dvojku“ jednoj studentici dobio prase i janje.

Više info. o tome:

Klikni OVDJE

#18?uka 14.05.13 3:28


Guest
E, prof. Marijanoviću, gadno si me razočarao. Mislio sam da si cool čovjek, a sada mnogi znaju da nisi dobar čovjek.

#19marisol 09.06.14 20:45

marisol
USKOK je u ponedjeljak pred osječkim Županijskim sudom podigao optužnicu protiv 38 osoba zbog sumnje u prodavanje i kupovinu ispita na osječkom Ekonomskom fakultetu.

Optužene terete za kaznena djela zlouporabe položaja i ovlasti, davanje i primanje mita te protuzakonito posredovanje. Radi se uglavnom o studentima, ali i o pojedinim profesorima i asistentima koji su, preko posrednika, za novac i poklone upisivali prolazne ocjene.

USKOK je u sklopu akcije "Indeks" početkom travnja prošle godine uhitio 39 osoba, među kojima je bilo pet profesora i jedan asistent te 21 student, a ostali su bili posrednici. Petorici osumnjičenika tada je bio određen i jednomjesečni pritvor.

Među uhićenima su bili umirovljeni profesor matematike Miljenko Crnjac, pročelnik Katedre za nacionalnu i međunarodnu ekonomiju Goran Marijanović, njegov asistent Dražen Ćućić te posrednik Ivan Vukadinović. Pritvor je bio određen i bivšem direktoru Osječke tržnice Željku Kriviću.

Izvor: 24sata

#20Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 1]

Similar topics

-

» Index