Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 35  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 21 of 35]

#501cris7 18.02.13 19:48


Dali netko zna kada je usmeni iz Makro za ovaj drugi rok,danas sam malo kasnio na ispit,a dok sam bio nije ništa rekla

#502Phoebe 24.02.13 20:08

Phoebe
1.ekonomija, mikro i makro, poz. i normativna, 2. izvođenje kriv. osobne porošnje i utjecaj smanjenja poreza, 3. lm krivulja i lm kriv. u zamci likvidnosti, i ostala 2 se ne mogu sjetiti

#503marisol 25.02.13 13:10

marisol
1. ekonomija. Pozitivna vs normativna ekonomija. Makroekonomija vs mikroekonomija
2. grafičko izvođenje funkcije štednje iz funkcije potrošnje. Učinci povećanja porezne stope na obje funkcije
3. nagib LM krivulje. Učinkovitost fiskalne politike u području zamke likvidnosti
4. veza između nezaposlenosti i inflacije tijekom kratkoročnog i dugoročnog vremenskog razdoblja
5. učinci restriktivne monetarne politike u sustavu fleksibilnog deviznog tečaja (Y-r prostor)


1. BDP. Metode obračuna. BDP vs. BNP. Nominalni vs realni BDP
2. uspostavljanje ravnotežnog agregatnog trošenja – dinamika procesa
3. nepovoljni učinci šoka ponude. Stabilizacijski program
4. multiplikator uravnoteženog proračuna na tržištu dobara vs. na tržištu dobara i novca
5. kratkoročni i dugoročni učinci ekspanzivnih operacija na otvorenom tržištu


1. knjigovodstveni identitet sektora domaćinstva u otvorenoj i zatvorenoj privredi (svrha napisati u skriptu)
2. učinci makroekonomskih interakcija. Dolazi li do izražaja učinak istiskivanja u dostatno kratkoročnom vremenskom razdoblju. Grafičkim putem ilustrirajte vaše mišljenje.
3. keynesijanski unakrsni model. Matematička formulacija. Grafički prikaz
4. tržište deviza. Model. Odrednice. Učinci smanjenja potražnje za domaćim dobrima
5. vanjska ravnoteža. Nagib krivulje vanjske ravnoteže


1. ravnoteža iznad pune zaposlenosti. Je li održiva?? Ciljevi makroekonomske politike
2. kratkoročni i dugoročni učinci povećanja transfera na tržištu dobara te na tržištu dobara i novca
3. phillipsova krivulja – originalna i suvremena. Promjene
4. kratkoročni i dugoročni učinci povećanja novčane mase iz perspektive monetarista i ekonomista nove klasične ekonomije
5. model fleksibilnih nadnica. Izvođenje AS krivulje


1. inflacija. Mjerenje . troškovi
2. nagib krivulje agregatnog trošenja. Posljedice promjene nagiba AE krivulje u IS-LM modelu
3. državni proračun. Funkcije. Neugodna monetarna računica
4. učinci ekspanzivne fiskalne politike u sustavu fleksibilnog deviznog tečaja
5. uravnoteženje platne bilance, tj VT bilance politikom deviznog tečaja

1. AS krivulja. Odrednice AS. Utjecaj tehnološkog progresa – perspektiva Solowa.
2. IS-LM model. Specijalni slučajevi.
3. učinci ekspanzivne monetarne politike u okviru AS-AD modela. Dinamika procesa
4. kratkoročni i dugoročni učinci smanjenja autonomnih poreza u otvorenoj privredi na tržištu dobara i usluga
5. paritet kupovne moći


1. AD. Odrednice
2. kamatna stopa – nominalna vs. realna. Posljedice smanjenja kamatne stope u AE modelu
3. ponuda novca. Multiplikator ponude novca (jednostavni te na tržištu dobara i novca). Tržište novca.
4. troškovi anticipirane inflacije. Nastanak troškovne inflacije
5. učinci smanjenja autonomnih poreza na realni devizni tečaj


1. makroekonomske političke opcije u slučaju narušene dugoročne ravnoteže
2. keynesov učinak. Učinci promjene razine cijena na tržištu novca te na tržištu novca i dobara
3. kvantitativna teorija novca. Pretpostavke na kojima počivaju ranije verzije. Posljedice pretpostavki
4. swanov dijagram
5. učinci vanjsko-trgovinske politike na realni devizni tečaj


1. paradoks štednje
2. učinci kroz koje se ispoljava promjena razine cijena na potraživanu količinu dobara i usluga
3. monetarni potencijal. Monetarna politika – vrste. Učinkovitost
4. definirajte politički miks kojem je cilj postići željenu razinu Y i potpuni multiplikativni učinak
5. učinci restriktivne fiskalne politike u sustavu fiksnog deviznog tečaja


1. knjigovodstveni identitet za sektor proizvodnje u zatvorenoj i otvorenoj privredi
2. proces rasprostiranja multiplikativnih učinaka
3. kratkoročni učinci povećanja plaća (izdan produktivnosti rada) u okviru AS-AD modela i IS-LM modela
4. troškovi reduciranja inflacije. Koeficijent žrtvre. Dileme stabilizacijske inflacijske politike.
5. svojstva proizvodne funkcije iz Solowljevog modela rasta.


1. točka izjednačenja. Svojstva Keynesove funkcije potrošnje
2. učinci realne aprecijacije u AE modelu i AS-AD modelu
3. dugoročni učinci restriktivne fiskalne politike na tržištu zajmodavnih sredstava
4. izvori povećanja outputa po zaposlenom u Solowljevom modelu rasta
5. definirajte makroekonomski politički program kojem je cilj ostvariti unutarnju i vanjsku ravnotežu, ako je gospodarstvo ostvarilo unutarnju, ali ne i vanjsku (bilježi deficit)


1. ekonomski model. Zadaci. Elementi. Reducirani oblik modela
2. dugoročni učinci ivesticijske politike u zatvorenoj i otvorenoj privredi (na tržištu zajmodavnih sredstava)
3. središnja banka. Svrha. Zadaci. Učinci restriktivne monetarne politike (dinamika procesa)
4. IS-LM model. Formulacija modela. Odrednice krivulja (koje uzrokuju paralelno pomicanje)
5. posljedice pogrešnih prognoza o očekivanoj razini cijena na tržištu rada i AS krivulju.


1. stagflacija. Nastanak. Makroekonomski stabilizacijski program
2. tržišni neuspjesi
3. uvjeti razmjene. Odrednice. Učinci promjene deviznog tečaja (AS-AD model)
4. veza između IS-LM modela i AD krivulje
5. sustav deviznog tečaja Hrvatske. Učinci ekspanzivne fiskalne politike u sustavu fleksibilnog deviznog tečaja

#504cris7 26.02.13 13:16


Pa jel bi usmeni za zadnji rok,i jel ima gdje rezultati

#505marisol 26.02.13 14:32

marisol
Rezultati ne budu na netu nego na vratima. Nije fer prema putnicima.

#506cris7 26.02.13 14:50


Jel znaš jesu izašli i jel bio usmeni,jer sam kasnio na ispit i nisam uči ništa za usmeni,ne vjerujem da sam prošao,ali čisto informativno da znam

#507marisol 26.02.13 14:58

marisol
E, to ne znam. Nisam iz Osijeka. Ako netko bude objavio fotku na fb, objavit ću tu. Uostalom, i da si prošao na pismenom teško da bi ti prošao na usmenom jer kako kažeš nisi ništa učio. Usmeni ispit je veoma težak.

#508Katarina114 27.02.13 17:56

Katarina114
I stvarno budu samo te kartice za usmeni iz makro?

#509marisol 27.02.13 18:06

marisol
Naravno da ne. Ima ih puno. Da je bilo samo to, mnogi bi i prošli.

#510LaraB 01.03.13 11:02


Da li netko ima SVE kartice pitanja -odgovori da mi pošalje ??? hmmm
Koliki je razmak između pismenog i usmenog? Da li je još ono četvrtak pismeni,ponedjeljak usmeni ?

#511LaraB 03.03.13 2:07


Zar nitko??? hmmm

#512kraljica 03.03.13 2:16

kraljica
Nemaju ili ne žele dati. Ja bih svima dala da to imam. Jesi li provjerila što ima na SkyDrive? Znam da je tamo sve razbacano i da su neke skripte ne vrijede jer je promijenila knjigu....

#513LaraB 03.03.13 21:59


E upravo to...Em razbacano,em dosta toga ne vrijedi ...i više nemam pojma ni sama iz čega učiti...

#514Phoebe 03.03.13 22:02

Phoebe
Kad budem išla na instrukcije, onda ću materijale poslati na SkyDrive. Dalje razmišljam da li da idem na ispit ili da prenosim kolegij za sljedeću godinu. U svakom slučaju, sigurno idem na instrukcije jer ne mogu sama to naučiti.

#515LaraB 18.03.13 11:36



ljudi,da li je bio netko danas na ispitu??? Kako je bilo?

#516Payne M 21.03.13 22:19

Payne M
Datoteka: Dobra usmena skripta

Klikni OVDJE

#517LaraB 23.03.13 20:27


A koja ? S obziromda na sky drive-u ima svega hmmm

#518longoria 24.03.13 0:12

longoria
LaraB wrote:A koja ? S obziromda na sky drive-u ima svega hmmm

Datoteka: Dobra usmena skripta

Nađeš datoteku koja se zove dobra usmena skripta ili klikni ono što piše klikni ovdje.

#519igor00 02.05.13 11:12


Pozdrav ljudi,

Prodajem materijale iz makroekonomije.

- Knjiga zadnje izdanje (fotokopirana)
- priručnik (izdanje od prije dvije godine,nema puno novih zadataka, priručnik je riješen)
- brdo fotokopiranih materijala (teorija ukratko napisana, zadaci za vježbat sa rješenjima, zadaće od prošlih godina itd.)
- 4 bilježnice u kojima su napisana sva predavanja i vježbe uz bilješke pored (2 bilježnice su moje, a druge dvije su od kolege)
- te skriptu gdje su nacrtani i objašnjeni svi modeli te ispisane sve formule.

Meni je to sve jako pomoglo pri polaganju kolegija(imam 5 iz makroekonomije).

Sve to prodajem za 150 kuna. Tko je zainteresiran, neka me zove isključivo na broj mobitela 098 137 6919:)

Igor

#520zatvorenik 10.05.13 21:05


Je li bio netko jučer na ispitu? Kako je bilo?

#521pero 25.05.13 16:22


Guest
Nove kartice idu od rokova u šestom mjesecu, sa 3 pitanja. Tako je rekla profesorica.

#522mr.Salamander 28.05.13 18:23


kolko je inače bilo pitanja na kartici?

#523Suky22 05.06.13 14:57


Guest
Jel mi može netko reći kako da pristupim materijalima na SkyDrive-u?
Logirala sam se i otvorila poveznicu,ali nemogu pristupiti materijalima,neznam da li su obrisani ili ja jednostavno nemam pristup hmmm
pleas help :Pray:

#524Kim Cat 05.06.13 15:42

Kim Cat
Kako ne možeš? Radi sve normalno.

http://skydrive.live.com/?cid=7a457bf285e422e5&id=7A457BF285E422E5!108&authkey=!AAqyPieDGJPzZIg

#525Suky22 05.06.13 16:17

Suky22
Kim Cat hvaaala ti najljepša! :-)
Preko ove tvoje poveznice sam uspjela doći do materijala! :-D

#526Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 21 of 35]

Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 28 ... 35  Next