Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 2 of 6]

#26Phoebe 19.11.12 14:44

Phoebe
efos6 wrote:Jel se može ponavljati kolokvij ako se ima 0 bodova ili se mora imati 35??

35 bodova je prolaz. Možeš ponavljati kolokvij ako si imao 0.

#27efos6 19.11.12 14:46

efos6
onda,super hvala ! Grin

#28Phoebe 19.11.12 15:01

Phoebe
Domene su uglavnom tipa kakvog su u kolokvijima iz 2011. ? Postoji li neki teži zadatak koji bismo mogli dobiti u kolokviju?

O: Naravno da općnito postoje teže domene, ali vi ćete dobiti nešto tipa sa kolokvija iz prethodnih godina-lagana varijacija na temu.

#29efos6 19.11.12 16:06

efos6
Phoebe wrote:
efos6 wrote:Jel se može ponavljati kolokvij ako se ima 0 bodova ili se mora imati 35??

35 bodova je prolaz. Možeš ponavljati kolokvij ako si imao 0.

A jel mozemo nastaviti dalje ici na kol.i ponavljati taj prvi ako sutra nedođemo? Smile

#30Admin 19.11.12 16:40

Admin
efos6 wrote:
Phoebe wrote:
efos6 wrote:Jel se može ponavljati kolokvij ako se ima 0 bodova ili se mora imati 35??

35 bodova je prolaz. Možeš ponavljati kolokvij ako si imao 0.

A jel mozemo nastaviti dalje ici na kol.i ponavljati taj prvi ako sutra nedođemo? Smile

Pošalji e-mail prof.dr.sc. Kristian Sabo, koordinator u slučaju da ne možeš se pojaviti sutra. Moraš imati dobar razlog. Njegov e-mail je ksabo@mathos.hr

#31ana.efos 19.11.12 17:56


kako da dođem do skydrive datoteka? jel se moram negdje logirati?

#32marisol 20.11.12 0:00

marisol
Ako još učite - prođite još jednom ovu generalnu probu i riješenu zadaću - sastavljeni su prema zadatcima koje je profesorica najavila za kolokvij...
Na samom kolokviju prvo riješite zadatke u koje ste najsigurniji i koji nose najviše bodova - a onda polako ostale - da vam vrijeme ne pobjegne!

#33marisol 20.11.12 0:05

marisol
ana.efos wrote:kako da dođem do skydrive datoteka? jel se moram negdje logirati?

Idi na temu (Topic) SkyDrive. Klikni onaj link i bude li te pitao za lozinku i korisničko ime upišeš ono što već imaš. Dakle, svoj hotmail račun. Ako nemaš hotmail račun, onda moraš napraviti novi hotmail račun.

#34marisol 20.11.12 0:17

marisol
Novo na SkyDrive / Kolokviji 2012 - 2013 / Za prvi kolokvij: datoteka Pacar_GENERALNA_PROBA_dz_rjesenja

#35marisol 20.11.12 0:20

marisol
Kada imamo kvadratnu funkciju pod apsolutnim i nacrtamo graf i preslikamo negativni dio u pozitivni i kada trebamo napisati intervale pada i rasta, koje intervale pisemo ? Samo preslikane funkcije ili i jedne i druge?

O: Da, samo intervale pada i rasta grafa preslikane funkcije.

#36marisol 20.11.12 0:24

marisol
Nije mi jasno kod linearnih nejednazbi kada pravim onu tablicu u 2. koraku, znam da šiljasta zagrada ide na +,- beskonacno,ali kako znam odrediti da li je uglata ili šiljasta zagrada kod onih brojeva između +,- beskonačno. to me zbunjuje.

O 1: Uvijek su ti uglate za između, a od + do - beskonačno su šiljaste.

O 2: Ove zagrade između možete pisati uvijek uglate zbog jednostavnosti. Na faksu ste pisale da je s lijeve strane uvijek šiljasta a sa desne uglata i to je ok. Ali, da se ne zbunite, uvijek pišite uglate-dobije se isti rezltat.

O 3: Zagrade gledas ako ti pise > ili jednako ili obrnuto ali bit je u ovom jednako onda ti ide [ a ako ti pise samo > ili obrnuto onda ti ide siljasta i tako ti je u svim zadacima

#37marisol 20.11.12 0:27

marisol
Kako se riješava zadatak S= u uglatoj 5n-3 brojniku a u nazivniku 5n+4 (supremum i te šeme)

O: ovako ides stavis n1=i umjesto svakog n u zagradi stavis 1 i izracunas i tako n2 i n3 pa vidis jel rastu brojevili ili padaju pa na kraju uz n one brojeve sto imas u ovo slucaju 5 i 5 podjelis i dobijes 1 jel pa vidis ako ako broje padaju ili rastu stavi vece od 1 ili manje od 1 to sve u zagradi... i onda inf sup min i max ti je lagano to valjd znas

#38marisol 20.11.12 0:29

marisol
Što od teorije ulazi u ovaj kolokvij?

O: Imaš na SkyDrive teoriju za 1. kolokvij. Nemate baš puno vremena. Najbolje prođite teoriju koja je bila na kolokvijima zadnjih godina. To će i opet biti...

#39Phoebe 20.11.12 14:32

Phoebe
Novo na SkyDrive / Kolokviji 2012 - 2013 / Za prvi kolokvij: 1 kolokvij test

#40kraljica 21.11.12 11:48

kraljica
U kolokviju mi je kod supremuma pisalo neko e čudno ko okolina il tak neš, a gledam tu u teoriji je za nadopunjavanje samo X , jel zna tko tu definiciju mozda za supremum , točno sam napisala gornja međa ili majoranta, skup S i sad to zadnja crtica nije nikako mogao x po nekoj logici ići već e..

O: ε (eta) je epsilon i vjerojatno je bilo svojstvo supremuma: M je supremum skupa S onda i samo onda ako je M majoranta od S i ako za svaki ε > 0 postoji x0 ∈ S takav da je M - ε < x0 ≤ M.

P: ili da je okolina nekog broja jednaka nešto - epsilon, i nešto + epsilon

O: To je onda simetrična okolina, ε-okolina broja a <a - ε, a + ε>

Izvor: Pi Centar Mathoteka

#41Phoebe 22.11.12 11:03

Phoebe
Vježbe iz matematike se sutra normalno nastavljaju po rasporedu kao i proteklih tjedana ili nema ovaj tjedan?

O: Imamo. Sve normalno.

#42Phoebe 23.11.12 17:12

Phoebe
Danas na predavanje (dvije grupe) je došlo sveukupno samo 37 studenata. Prva grupa 18 studenata, a druga 19 studenata. Gdje su ostali? Čekaju rezultate iz makroekonomije? Grin Vidim da još nisu objavili Grin Uglavnom, prof. Sabo je rekao da studenti koji redovito dolaze na predavanje (minimalno 9 dolazaka) imaju pravo izaći na jedan ponavljački kolokvij čak u 5 mj. iduće godine bez obzira jeste li pali ili niste.

#43kraljica 26.11.12 17:25

kraljica
Rezultate prvog kolokvija možete vidjeti OVDJE. Uvid u kolokvije održat će se kod asistenta grupe u koju ste raspoređeni prema rasporedu na početnoj stranici, u redovitom terminu konzultacija isključivo u periodu od 26. studenog do 30. studenog 2012.. Naknadne primjedbe neće se uvažavati.

#44Phoebe 01.12.12 11:51

Phoebe
Opet je došlo samo 40-tak studenata. U prosjeku svaka grupa po 20-tak studenata. Prof. Sabo je na kraju prokomentirao kako ne shvaća zašto neki studenti idu na instrukcije i što daju lovu za to jer izjavio da to nije potrebno jer instruktori nisu ništa bolji od njih. "Mi obrađujemo gradivo barem 3 puta kvalitetnije nego što oni mogu", reče on.

#45mala_studentica_20 03.12.12 21:06

mala_studentica_20
Prema neslužbenim informacijama drugi kolokvij se piše 19.12.2012. Na FB pišu kako će poslati e-mail prof. da odgodi kolokvij odnosno da se piše nakon praznika. Teško da možemo očekivati da će prof. Sabo prihvatiti zahtjev.

#46kraljica 04.12.12 20:26

kraljica
2. kolokvij će biti nakon blagdana. Točan datum znat ćete do kraja ovog tjedna. Potvrdio je to prof. Sabo.

#47Phoebe 05.12.12 14:09

Phoebe
Poslala sam datoteke: mapa Kolokviji / 2011-2012
Pacar_kol2_profesori_s_Odjela_2011_2012_A2
Pacar_kol2_profesori_s_Odjela_2011_2012_B2
Pacar_kol2_profesori_s_Odjela_2011_2012_C1

#48branimir 05.12.12 16:20


Može li mi netko reći iz čega je nabolje učiti za ispit iz matematike[b][u]

#49dijana90 05.12.12 16:38

dijana90
branimir wrote:Može li mi netko reći iz čega je nabolje učiti za ispit iz matematike[b][u]

Stari rokovi. Često budu neki zadaci. Imaš ih na SkyDrive. Bilo bi poželjno da ih ima više, ali kad studenti ne šalju ili ne znaju da se može poslati. Mislim da je lakše proći putem kolokvija jer tko zna hoće li prof. Klobučarka nešto promijeniti. Nikad se ne zna. Nekima je puno pomoglo što se pojavila neka demonstratorica dok prof. morala izaći iz dvorane pa je pomogla onima koji nisu znali riješiti neki zadatak. Makar za ocjenu 2. Neki su koristili šalabahter na smartphone i prepisali su zadatke. Ne znam baš da je pametno nositi sve papire.

#50branimir 05.12.12 16:54


ok..znači ti si putem ispita položila? razmišljam

#51Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 2 of 6]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next