Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 13]

#1Admin 04.11.12 14:58

Admin
Raspored za 2 kolokvij
http://www.majalamzamaronic.com/wp-content/uploads/2012/11/PIS_dokumentarij_2kol.pdf

#2Admin 04.11.12 19:01

Admin
Drive: Kolokviji 1-2-3 ISPIT (iz prijašnjih godina)

#3Admin 04.11.12 19:26

Admin
šta ste sve pisali o akreditacijama efosa ??
Odgovor: http://www.efos.unios.hr/akreditacije odes tu,malo u globalu pojasnis sto su akreditacije ,nabrojis one koje je dobio efos i poblize opises svaku agenciju koja je dodjelila akreditaciju

#4Admin 04.11.12 19:32

Admin
meni je Jerko prije 2tjedan rekao da ponavljači,koji imaju odobren praktikum ne moraju pisat pristupne radove... jel mi može tko reći ovaj radni zadtak o akreditaciji faksa isto mora bit od 7 stranica?
Odgovor: Ne 7 nego 1 str.

#5Admin 04.11.12 19:34

Admin
a dokad se to najkasnije treba poslat?
Odgovor: jerko nesto govorio do sutra u 16 da bi bilo pozeljno da sredimo

#6Admin 04.11.12 19:35

Admin
a onaj 1. radni zadatak sta s tim ono eu nesto?
Odgovor: to se ne mora jos

#7Admin 04.11.12 19:37

Admin
svakako ne mislim čitat ovo more texta. jel sutra moram predat pristupni ili može i kasnije?
Odgovor: Do 2.mj trebas

#8Admin 04.11.12 20:06

Admin
Koja je literatura za 2 kolokvij?

Poslovni informacijski sustavi EFOS
2. kolokvij: 06.11.2012.godine, dvorana 1., od 07.30 sati

LITERATURA ZA DRUGI KOLOKVIJ

1. Predavanja
2. Bosilj-Vukšić, V., Hernaus, T., Kovačić, A.:”Upravljanje podlovnim procesima – organizacijski i informacijski pristup“, Školska knjiga, Zagreb, 2008. (od str. 78 – 103).
3. Certo, S.C., Certo, S.T.:”Moderni menadžment“, MATE, Zagreb, 2008. (od str. 324 – 350; 380 – 404)
4. Lamza – Maronić, M., Glavaš, J.:”Poslovno komuniciranje“, Ekonomski fakultet u Osijeku, Studio HS internet, Osijek, 2008. (od str. 82 – 90).

#9Admin 04.11.12 20:07

Admin
onaj ko je imao 0 bodova na prvom kolokviju, jel moze na drugi? Ne znam jel stignem skupit bodova za prolaz na drugom i popravnom
Odgovor: za ponavljački moramo imati najmanje 7 bodova da bi mogli proći onda na ponjavljačkom moramo dobiti maksimalan broj bodova za 2... jer na ponavljačkom ima 5 bodova. A ništa ne gubiš ako pokušaš... Je malo teže, al nikada se ne zna!

#10Admin 04.11.12 20:12

Admin
koliki je bio maksimalan broj bodova iz 1. kolokvija i koliko je sveukupno bodova potrebno za prolaz ispita preko kolokvija
Odgovor: 10 je bio max broj bodova, a 12 nam treba za prolaz

Pitanje: koliko bodova nosi seminar
Odgovor: ne nosi seminar bodove, jedino ako je to nesto novo uvedeno

Pitanje: pa vidim u onom silabusu Predmet ocjenjivanja
Iznos (%)
Pohađanje nastave, aktivnost, sudjelovanje u raspravi 5 %
Pristupni rad 15 %
Prezentacije, programi, različiti projekti 10 %
Prvi parcijalni ispit (kolokvij) 30 %
Drugi parcijalni ispit (kolokvij) 30 %
Usmeni dio ispita 10 %
UKUPNO: 100 %
Odgovor: nema odredjen broj bodova koliko nosi, ne mozes poloziti bez njega, mozes jedino povecati ocjenu...seminar je potreban samo za usmeni dio ispita, jer ako riješiš preko kolokvija onda te pita seminar... ali to ne donosi dodatne bodove za prolazak na kolokviju.

Pitanje: gdje nabaviti literaturu?
Odgovor: u skiptarnici lijevo od faxa (tam gdi su kafići) je literatura 12kn

Pitanje: Jel se može učiti iz one online knjige za drugi kolokvij?
Odgovor: ne nemas u e-knjizi to

#11Admin 04.11.12 21:00

Admin
je li se netko sjeća pitanja sa 1. kolokvija iz PIS-a pa da napiše koje?
- način utvrđivanja vizije ?
Odgovor: Ekspertni sustav je bio. Crvena grupa je imala ova pitanja: poslovni procesi, odnos informacije i menadžmenta, misija prema Kotleru, nešto o informacijskoj ekonomiji i metode projektiranja PIS-a. žuta grupa : način utvrđivanja vizije, koncept poslovne inteligencije, informacijski podsustav upravljanja ljudskim resursima, informacijski podsustav analize i planiranja poslovanja, vrste poslovnog upravljanja. plava grupa: ustroj informacijskog sustava proizvodnje, metode projektorianja pis-a, kriteriji postavljanja cijleva pis-a, ekspertni sustavi, i jedno pitanje vezano za prodaju nezz tocno sta. ta ce pitanja biti na dodatnom kolokviju najvjerojatnije:)

#12Admin 04.11.12 21:01

Admin
a sta za drugi kolokvij? ljudi jel vi znate odakle su ta pitanja ja sam bila zuta grupa i pitanja samo iz e udbenika je bilo vizija il se varam , di je nasla ove podsustave

Odgovor: Ti podstustavi su bili u onoj drugoj knjizi što je dala za literaturu, imaju svi. Ali eto, previše smo vremena i paznje dali pitanjima koje je ona kao dala, a malo smo čitali ono što je zaista bitno. Za drugi puta ćemo znati, ali pitanja sva imaju u ta dva udzbenika, odnosno odgovori. ok cura neka na mojem drugom postu je dala sta ce biti kao za drugi kolokvij i da je 6 11 ? pa onda da ima u skriptarnici za kupit , 20 kn

#13Admin 04.11.12 21:03

Admin
koje su teme za seminar?
Odgovor: Svrsishodno uvođenje poslovnih informacijskih sustava u osnovnoškolsko obrazovanje na području Republike Hrvatske

#14Admin 04.11.12 21:16

Admin
Kolege jel dovoljno za pis ucit iz njenog cd-a za ispit ili ima jos nesto?

Odgovor: Samo sa CDa uči i slušaj gluposi koje melje na predavanjima i eventualno ako spomene da će biti neka pitanja iz opće kulture, tipa: Teritorijalna podjela Europske unije ili takva neka sranja, onda to zapiši, proguglaj i seri na kolokviju jer gotovo uvijek od npr. 6 pitanja 4 budu iz gradiva, a 2 iz opće kulture ili ko zna čega, važno je samo puno napisat i eventualno koristiti neke njene izraze: "To je jako složena PRIČA" i sl. gluposti.

Pitanje: jel sam puno falila ako nisam bila u uto i sri na predavanju??
Odgovor: Ima 4 predavanja prije 1.kolokvija. Treba doci na 3 ako zelite pristupiti kolokviju. Tak da onaj koji dodje samo slj tjedan, nemre na kolokvij. AKO STE IZVANREDNI možete doci samo jednom Wink a redovni jbg

#15Admin 04.11.12 21:18

Admin
ipak je to Lamza. Znaš da kod nje jedan dan nešto vrijedi, a drugi više ne vrijedi..
Ne znam jesi išla prošle godine na predavanja, ali prije 1. kolokvija imali smo 4 predavanja; 1. je propalo jer nas je došlo previše, 2. je pričala o tome da ćemo bit bakalari i da nam je index napisan i na latinskom i na hrvatskom, 3. je bila na putu - pa je Jerko bio s nama i nismo napravili ništa, a na 4. predavanju se Lamza pojavila i ispredavala gradivo 2. kolokvija umjesto prvog! Slala sam mail Jerku da ga pitam šta da učim, - ono što je Lamza pričala ili ono što piše da će bit u 1. kolokviju i dobila sam odg: "Kolegice, nije bitno što je profesorica pričala, naučite ono što piše da će bit."
Svi znamo da su oni primjer raspadnutog sistema i NEprofesionalaca, tak da ja se s njom stvarno ne bi zajebavala, prosjek mi je 4.3, a jedina dvojka u indeksu iz PISa, s tim da sam joj bila "milijenica" u početku. Strava i užas Smile Sretno kolegama :Đ ne plašim vas - poanta bi trebala bit ŠTREBAJTE, serite što više u kolokvijima i budite na predavanjima. A ako idete na ispit kao što će kolegica. eh, za to nemam dr. savjeta, osim - naštrebaj poglavlja iz e-udžbenika koja treba, piši što više na ispitu, po mogućnosti koristit Lamzine izraze i pokušati "elokventno, ali suvislo izasrat" (oprostite na rječniku) odgovore

#16Admin 04.11.12 21:19

Admin
Ugl. ja bi se za sve posavjetovala samo i isključivo sa Jerkom.. Ako već kolegica imaš potpis i nećeš na predavnja, barem se nekako na.javi Jerku, da te zabilježi ili šta ja znam ak šta treba, pa da možeš izać na kolokvije.. Jer oni ipak moraju znat koliko ljudi planira izać na kolokvije zbog dvorana, a i da znaju koliko kolokvija printat/kopirat.

#17Admin 04.11.12 21:30

Admin
jel ima netko na kompu knjigu Panian, Ž., Ćurko, K.(ur.) et al.:”Poslovni informacijski sustavi”, Element, Zagreb, 2010. (poglavlje 4. i poglavlje 8. ) da mi posalje, ak ne di to mogu nabavit

Odgovor: Imaš to u skriptarnici.

Pitanje: koja su pitanja što je lamza u dva predavanja izdiktirala?

Odgovor:
1. Profesionalnost struke
2. Vrednote poslovnog sustava (cilj, misija, vizija)
3. Aplikacije
4. Planiranje
5. Utjecaj ICT-a na poslovnu politiku
6. Strategija posl. Kroz pogled (prizmu) ICT tehnologije.
7. Preduvijeti uspješne poslovne komunikacije - case study (studija slučaja)
8. Korištenje baze podataka (koje smo mi koristili/radili u prethodnoj edukaciji)
9. Programski paketi koji su primjenjivi u poslovnim sustavima ( statističa, računovodstvena, sto smo radili)
10. Poslovna inteligencija – preduvjeti?
11. Strategija – što je? U kontekstu PIS-a.
12. Pragmatički aspekt informacije (žurnost informacije)
13. Pozicija EFOS a na osnovu procjene agencija (agencije kao npr Eduniversal, Webometrics, ceeman) to sam zaboravila, al mislim da to stvarno nece bit, to je mozda vise ovak da se mi informiramo :S To su sva pitanja. A stara imaš na starom forumu od EFOS-a

#18Admin 04.11.12 21:46

Admin
Zna li netko na što je profesorica mislila ovdje : PRAGMATIČKI ASPEKT INFORMACIJE ( Ažurnost informacije )
Odgovor: 20. PRAGMATIČKI ASPEKT INFORMACIJE
Pragmatički aspekt proučava korisnost informacije sa stajališta vremena prijema informacije u odnosu na događaj na koji treba djelovati. Funkcija pragmatičke vrijednosti informacije određuje tri karakteristična područja:
- prijevremenih informacija (informacije o događaju koje su primljene prije nego što se on dogodio - najvrijednije),
- pravovremenih informacija (informacije koje korisnik dobije nakon što se događaj dogodio i ima dovoljno vremena da donese odluku i djeluje bez bitnih negativnih posljedica),
- zakašnjelih informacija (informacije dobivene nakon što se događaj zbio).

#19Admin 04.11.12 21:57

Admin
jel zna netko jel u kolokvijima iz Pis-a ikad budu sheme za nacrtat?
Odgovor: mislim da nju više zanima da mi esejski pišemo šta znamo, nego neke sheme za nacrtat! :p ovo gradivo iz 4 i 8 poglavlja (za prvi kolokvij) je preglupo, šta je to majke tiii. zar stvarno bude nešto iz toga? ja cu ucit samo ono iz e knjige i njena pitanja s predavanja i to mi je previse.
Odgovor 2: asistent je na seminaru rekao da sheme ne trebamo uciti..

#20Admin 05.11.12 11:02

Admin
jel ima tko kakvih materijala za 2.kolokvij?
Odgovor: materijali su ono sto je ona rekla a ostali materijali su ti znanja ili predznanja koja si sakupila u ove 3 godine na EFOS-u i izvan efosa.
Pitanje:buahahha, onda će papir ostat prazan... mislila sam ima li tko ove materijale na kompu... jer mi je fotokopirano samo "Upravljanje poslovnim procesima"
Odgovor: ja sam kupio u skriptarnici one materijale, jednom cu ih stić počitat i to je sasvim dovoljno za navuć 50%

#21Admin 05.11.12 11:35

Admin
da li mi izvanredni koji smo vec prosle godine slusali pis i prihvacen mi je i seminar,da li moramo isto pisati to o akreditaciji..?
Odgovor: uopće nitko ne mora, to je za dodatan bod, tako mi je demos rekao ... a bod nam baš mozda bude falio..samo ja nemam pojma šta pisati...

#22Admin 05.11.12 14:32

Admin
pristupni rad za koji smo morali donijeti prve dvije stranice na vjezbe mozete tam do 1,2 mjeseca predat, a možete i vec sutra! ima ih jos koji to nisu donijeli pretpostavljam zato vježbe zbog njih u ponedjeljak, to bude gotovo začas! a oni koji poloze kolokivj profesorica je rekla da ak oce mogu do 16.11 predati pristupni da se kao rasterete, u stilu da neformalno budu gotovi s tim. 1. radni zadatak je o hr gospodarstvu u okruzju EU, i 2. radni zadatak je o akreditacijama (sto je navodno uvjet za drugi kolokvij, i moze sadrzavat tek par recenica i salje se mejlom)

Pitanje: a tema predpristupnog je?
Odgovor: a tema pristupnog je ona koju odaberes
Pitanje: koliko str treba imat pretpristupni
Odgovor: 1 osoba = 10 str, 2 osobe =15 str, 3 osobe =25 str
Pitanje: a ako polozimo preko kol,jel seminar odgovaramo u 2.mj na 1.ispitnom roku ili sad u 11.mj?
Odgovor: Svi odgovaraju na ispitnim rokovima. Tako su rekli kolege sa proslih godina. Osim ako ona ne objavi nekakav dodatni rok za odgovaranje ali to se sve prati na njenoj str.

#23Admin 05.11.12 21:21

Admin
Pitanja koja su se danas pojavila na ispitu (apsolventski rok): prednosti upravljanja business int., podjela znanja, 4 koraka odnosa s javnoscu,, koraci u rijesavanju sukoba, menadzer vs. lider. Nije rekla kad ce rezultati, samo da ce bit na stranici

#24Admin 06.11.12 1:35

Admin
Gdje je samo iskopala ta pitanja?
Odgovor: ta pitanja je iskopala iz E-knjiga. godinu dana otkako sam polozio ispit, ali i tada su bila ta ista pitanja

#25kraljica 06.11.12 15:24

kraljica
je li se netko sjeća pitanja sa današnjeg 2. kolokvija iz PIS-a pa da napiše koje dok je još "friško" u glavi, predpostavljam da bi ta pitanja zajedno sa pitanjima iz prvog kolokvija mogla biti za dodatni kolokviji
Odgovor: mikroprepreke komuniciranja, glasine, utjecajni proces, objasniti kako utječe materijalni odnosno nematerijalni čimbenici na motiviranje djelatnika, procesne teorije motiviranja, pojedinac vs. grupa

#26Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 13]

Go to page : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next