Početna stranica

You are not connected. Please login or register

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 4 of 13]

#76berislav 06.01.13 16:00

berislav
Međunarodna ekonomija? Trebala si otvoriti temu u 2. godini.

#77marisol 13.01.13 23:13

marisol
Da li zna netko u kojim terminima se može predati pristupni rad?

O: U vrijeme konzultacija. Ponedjeljkom ujutro od 8 do 9 h.

#78Payne M 14.01.13 20:03

Payne M
Evo što je rekao Jerko jednoj kolegici: Vrijedi vam esej i praktikum od prošle godine ako je odobreno. Također je rekao da je usmeni za one koji su prošli preko kolokvija 28.1.2013. i 30.1.2013. tj. prvih 60 studenata 28.1.2013. i drugih 60 studenata 30.1.2013.

#79marisol 14.01.13 20:29

marisol
PIS – usmeni ispiti putem kolokvija
Napisao jglavas
Poštovani/e,

ovim putem obavještavamo sve studente koji su pismeni ispit iz kolegija „Poslovni informacijski sustavi“ položili putem kolokvija u akademskoj godini 2012./2013. da će 28. i 30.01.2013. početi usmeni ispiti iz navedenog kolegija.

Usmeni ispiti će se održavati abecednim redom prezimena studenta i to prema dokumentariju koji je priložen ovoj obavijesti. Slijedi raspored usmenog ispita za navedene datume:

28.01.2013. godine od rednog broja 1 – 60 (prema priloženom Dokumentariju)

30.01.2013. godine od rednog broja 61 – 120 (prema priloženom Dokumentariju).

Na usmeni ispit mogu izaću studenti koji imaju ostvareni prag prolaznosti putem kolokvija (minimalno 12 bodova).

Naredni usmeni ispiti ( za ostale studente prema Dokumentariju) će biti također objavljeni na našim web stranicama.

Studenti obavezno trebaju prijaviti ispit za prvi ispitni rok (28.01.2013.)

Na usmeni ispit je potrebno ponijeti sve potvrđene obveze potpisom i pečatom (od strane profesorice ili višeg asistenta) koje je bilo potrebno realizirati tijekom izvođenja kolegija. Također je potrebno ponijeti vlastiti indeks.

Predmetni nastavnik i viši asistent zadržavaju pravo korekcije termina održavanja usmenog dijela ispita zbog nepredviđenih okolnosti o čemu će studenti eventualno biti obavješteni putem službene web stranice predmetnog nastavnika i višeg asistenta (molimo provjeriti obavijesti na web stranicama dan prije usmenog ispita).

#80Payne M 15.01.13 20:01

Payne M
Evo što je prof. Lamza rekla na zadnjem predavanju što će biti na usmenom: znati objasniti ekonomski pojam, objasniti njegovu strukturu, znati njegov ekonomski proces i poziciju procesa! Dakle ako vas pita što je npr. BDP, moramo znati sve o tome, i nakon toga će nas pitati nešto u vezi seminara.

#81kraljica 15.01.13 20:24

kraljica
Gradivo pita samo ako hoćeš povećati ocjenu. Inače samo seminar i radni zadatak. Nemojte se zamarati što će biti na usmenom ionako sreća kod nje ima velik faktor utjecaja.

#82dijana90 16.01.13 11:32

dijana90
U četvrtak, 17.01.2013. god. od 13.00 sati bit će PODIZANJE radova/pristupnih radova/istraživačkih zadataka u kabinetu br. 35.

#83dijana90 16.01.13 18:41

dijana90
Porterov model, asertivnost, vrednote pisa, upravljanje kao funkcija menadžmenta, aspekti informacije, poticanje inovacija i europsko društvo znanja, funkcija odnos s javnošću.

#84dijana90 21.01.13 20:51

dijana90
U utorak, 22.01.2013. god. od 11.00 sati bit će PODIZANJE radova/pristupnih radova/istraživačkih zadataka u kabinetu br. 35.

#85dijana90 28.01.13 20:23

dijana90
Etika i profesionalizam, vrste poslovnih inf sustava, razine menadzmenta, funkcije odnosa s javnoscu, ekspertni sustav. Ona 4 koraka u procesu odnosa s javnoscu i ono operativni strateski i takticki menadzment.

#86Nikname 28.01.13 22:08


Znači na ovom roku je bila samo jedna grupa? I ima li netko nekakvih iskustava s ispitima iz pis-a?

#87dijana90 28.01.13 22:23

dijana90
Bila je samo jedna grupa. Tako je napisala neka cura na Facebook.

#88Nikname 28.01.13 22:24


hvala

#89ana90 31.01.13 9:42


gdje naci odgovor na pitanje odnosi s javnoscu? hvala

#90Nikname 02.02.13 18:50


odnose s javnošću i ono etika i profesionalizam sam ja našla na u različim skriptama...jer to baš i nisu pitanja iz literature za kolokvije...

#91Phoebe 07.02.13 20:49

Phoebe
Obratite pozornost jer se stalno vrte na rokovima:

1.Porterov model lanca vrjednosti
2.Upravljanje vs rukovodenje
3.Aspekti informacije
4.informacija kao resurs
5.Asertivnost
6.globalizacija
7.vrednote pisa-to vam je opisat viziju misiju ciljeve
8.funkcije menadmenta:cesto bude jednu za opisat meni je bila funkcija upravljanja
9.4 koraka odnosa s javnoscu
10.poticanje inovacija i europsko drustvo znanja-kriticki osvrt-svojim rjecima ukrato napisat

Semanticki, sintaticki, pragmaticki aspekt informacije.

Neka kolegica je učila samo e-udžbenik i prošla!

#92Nikname 07.02.13 23:47


valjda će biti nešto od toga, hvala :OK: i sretno svima!!

#93marisol 10.02.13 20:58

marisol
ASERTIVNOST JE VJESTINA KOJA OMOGUCUJE DA SE IZBORIMO ZA SVOJA PRAVA, OSIGURAVA DA SE NASE MISLJENJE I OSJECAJI UZIMAJU U OBZIR,A DA SE PRI TOME NE NARUSAVAJU PRAVA DRUGIH.
POMOCU ASERTIVNOSTI JASNO IZRAZAVAMO PONASANJE KOJE NAS SMETA, OBJASNJAVAMO RAZLOGE ZASTO NAS TO PONASANJE SMETA, I JASNO IZRAZAVAMO SVOJ ZAHTJEV.

ASERTIVNOST UKLJUCUJE IZRAZAVANJE VLASTITOG MISLJENJA I OSJECAJA,NAGLASAVANJE POSLJEDICA NEZELJENOG PONASANJA, IZRAZAVANJE RAZUMIJEVIJANJA ZA DRUGU OSOBU.
Svaki covjek ima asertivna prava : postovati sebe, prepoznati svoje potrebe, dozvoliti si pogreske, promjeniti misljenje, dozvoliti si uzivanje u vlastitom uspjehu ,postovati druge i njihova asertivna prava.

Upravljanje predstavlja funkciju i proces koju najcesce vrse vlasnici ili njihovi predstavnici,upravljanje je visa razina,definiraju se razni nacini ostvarenja ciljeva. Segment rukovodjenja je niza razina od upravljanja i oznacava aktivnost planiranja,organiziranja vodjenja i kontrole. Daju se upute izvrsiteljima radnih zadataka, te se ostvaruju predvidjenu ciljevi. Rukovodjenjem se ostvaruju predvidjeni ciljevi u odredjenom vremenu.

PORTEROV LANAC VRIJEDNOSTI.
Slijed aktivnosti koje slijede segment prodaje i proizvodnje te se mogu organizirati kroz veci ili manji broj poduzeca povezanih dobavljackim odnosima. Nacin na koji ce se poduzece uklopiti u vrijednosni lanac moze donijeti i koristi ali i prijetnje koje se mogu pretvoriti u stete.
Potrebno je poznavati odnose troskova i vrijednosti kako bi bolje razumjeli kretanje vlastitih cijena inputa i outputa.
Vrijednosti lanac je podloga za razumijevanje uskih grla i za jacanje vrijednosti poduzeca

#94marisol 12.02.13 5:26

marisol
pitanja su bila : aspekti informacija, upravljanje vs. rukovodjenje, etika i profesionalnost, vrednote pisa, podjela pisa, porterov zakon vrijednosti funkcije, aserativnost, 4 funkcije odnosa sa javnoscu, intelektualni kapital i program vs.projekt

#95longoria 04.03.13 21:39

longoria
1. Semantički/Pragmatički oblik informacije
2. Upravljanje vs. rukovođenje
3. Vrednote poslovnog sustava
4. Porterov model lanca vrjednosti
5. 4 koraka odnosa s javnošću
6. Faze pregovaranja
7. Poticanje inovacija i europsko društvo znanja - kritički osvrt

#96Nikname 04.03.13 22:30


Ne mogu vjerovat da se pitanja stalno ponavljaju, a prolaznost još uvijek tako slaba! razmišljam

#97šarapova 05.03.13 16:59

šarapova
7. Poticanje inovacija i europsko društvo znanja - kritički osvrt?

Ulaganje u znanje ključno je za postizanje ekonomskih i socijalnih ciljeva. Europska komisija predstavila je prijedlog za uspostavu Europskog istraživačkog prostora za bolju iskorištenost znanstvenog potencijala u Europi. Europski institut za tehnologiju (EIT) osnovan 2008 ima za cilj poticati inovacije s pozitivnim učinkom na ekonomiju i društvo kao osiguravanje komercijalnih primjena rezultata istraživanja. Na taj način Europski institut za tehnologiju ima važnu ulogu u povezivanju istraživanja, inovacija i obrazovanja, odnosno jačanja društva temeljnog znanja


Bile su funkcije odnosa s javnoscu: publicitet, oglasavanje, tiskovna agentura, javni poslovi, upravljanje temama, lobiranje, odnosi s ulagacima i razvoj,


Vrednote poslovnih sustava i porterov model lanca vrijednosti?

Za vrednote sam napisala točno od riječi do riječi kako piše na str.8 onog njenog cd-a a porterov model vrijednosti ti je: a) primarne aktivnosti (ulazna logistika, proizvodnja, izlazna logistika, marketing i prodaja), a pod b) aktivnosti koje podržavaju poslovanje (korporacijska infrastruktura, upravljanje ljudskim resursim, razvoj i nabava) Ja sam sve to odgovorila i nisam prosla. Nije mi jasno zasto mi ne valja?

#98vin disel 05.03.13 17:35

vin disel
Ovo ja imam za portera u praktikumu, kojeg je Jerko ispravljao: predstavlja slijed proizvodnih i prodajnih aktivnosti, poduzecu je korisno poznavati odnose troskova i cijena za kupce, a sve to s ciljem boljeg razumijevanja kretanja vlastite cijene inputa i outputa. vrijednosni lanac je podloga za razumijevanje poslovanja poduzeca.

#99šarapova 06.03.13 22:26

šarapova
Neka kolegica je bila na uvidu i evo što je izjavila na FB: sva nabrajanja, tipa faze u procesu pregovaranja, funkcije odnosa s javnošću i porterov model treba OBJASNITI. Nije dovoljno samo nabrojati jer za to ne da niti jedan bod. Zato ja nisam prošla jer mi to što sam nabrojala uopće nije bodovala., ali pošto mi fali 2 boda, rekla je da dođem idući puta samo na usmeni.

npr. vrednote pisa su MISIJA, VIZIJA, CILJ + objašnjenje za svaki pojam

#100kleva 03.04.13 22:41


etika i profesionalizam
funkcije odnosa s javnoscu

zna netko odgovor?????

#101Sponsored content


View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 4 of 13]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next